Două blocuri din Brașov au rămas fără gaz. 232 de apartamente sunt afectate

Două blocuri de pe strada Cocorului din Brașov au rămas fără alimentare cu gaze naturale, după ce Distrigaz Sud Rețele a anunțat întreruperea furnizării în urma unor incidente produse la instalațiile de utilizare ale imobilelor. Prima sistare a fost făcută luni dimineață, la blocul 219, scara C, unde sunt afectați 132 de clienți casnici și non-casnici. Câteva ore mai târziu, operatorul a sigilat robinetul și pentru blocul 222, scara C, unde sunt afectați 100 de clienți casnici. Alimentarea cu gaze va fi reluată doar după remedierea defecțiunilor de către o firmă autorizată ANRE. Operatorul precizează că instalația comună de utilizare

Keep Reading