Brașov. Rata de infectare a depășit 11. Situația pe localități

Creștere explozivă a ratei de infectare în municipiul Brașov. DSP a anunțat că aceasta a urcat astăzi la 11,35.

Cele mai afectate localități  din județ sunt Bran, cu peste 17  și Predeal, cu 15.

localitatepopulatieincidentacazuri
BRAN531817,4993
ORAŞ PREDEAL479115,2473
ORAŞ GHIMBAV800114,87119
MOIECIU473014,8070
FUNDATA70014,2910
SÂNPETRU1073813,41144
MUNICIPIUL BRAŞOV29262411,353320
HĂRMAN739010,8380
MUNICIPIUL CODLEA259009,73252
CRISTIAN65599,4562
MUNICIPIUL SĂCELE373147,64285
HOLBAV13507,4110
ORAŞ ZĂRNEŞTI262477,16188
VOILA32096,8622
PREJMER98156,8367
ORAŞ RÂŞNOV187816,76127
ŞERCAIA29826,7120
BOD56545,4831
POIANA MĂRULUI33025,4518
TĂRLUNGENI119115,2963
ORAŞ RUPEA60045,0030
VULCAN52604,7525
HĂLCHIU51194,6924
MUNICIPIUL FĂGĂRAŞ378964,35165
SÂMBĂTA DE SUS16163,716
DRĂGUŞ11193,574
ŞINCA38163,4113
UCEA23953,348
FELDIOARA76673,2625
HÂRSENI23442,997
RECEA34152,9310
DUMBRĂVIŢA52362,6714
HOMOROD26692,627
MÂNDRA30882,598
HOGHIZ52012,5013
VAMA BUZĂULUI37302,419
ORAŞ VICTORIA83982,2619
COMANA31662,217
LISA18402,174
TELIU46172,1710
JIBERT28512,106
MĂIERUŞ35042,007
ORMENIŞ21261,884
CAŢA27201,845
VIŞTEA23071,734
BUDILA51211,568
ŞOARŞ21821,373
BUNEŞTI29361,364
APAŢA37171,355
CRIZBAV31041,294
BECLEAN18701,072
UNGRA23380,862
ŞINCA NOUĂ16750,601
RACOŞ36910,542
CINCU20250,491
AUGUSTIN22030,451
PĂRĂU22100,451
TICUŞU11290,000
Previous Story

A fugit din Brașov? Ioan Neculaie a fost dat în urmărire națională, este de negăsit după condamnarea definitivă la închisoare

Next Story

Brașov. Update. Trei copii de 14 ani au căzut într-un lac îngheţat. A fost găsit și al treilea

Folosim cookie-uri pentru a vă oferi cea mai bună experiență online. Acceptând că acceptați utilizarea cookie-urilor în conformitate cu politica noastră privind cookie-urile.

Privacy Settings saved!
Privacy Settings

Atunci când vizitați orice site web, acesta poate stoca sau prelua informații pe browserul dvs., mai ales sub formă de cookie-uri. Controlați aici serviciile personale de cookie-uri.

These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems.

In order to use this website we use the following technically required cookies
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Decline all Services
Accept all Services