BREAKING – 7067 de cazuri noi de Covid-19. 127 de oameni au murit. Situația la Brașov

Alte 7.067 de noi cazuri de COVID-19 au fost raportate în ultimele 24 de ore în România.

Pentru Brașov au fost anunțate 243 de noi cazuri. Municipiul are o rată de infectare de 6,75 iar județul 4,93 de cazuri.

BREAKING - 7067 de cazuri noi de Covid-19. 127 de oameni au murit. Situația la Brașov 1

În intervalul 09.12.2020 (10:00) – 10.12.2020 (10:00) au fost raportate 127 decese (71 bărbați și 56 femei), ale unor pacienți infectați cu noul coronavirus, internați în spitalele Alba, Arad, Argeș, Bacău, Bihor, Bistrița-Năsăud, Brăila, Brașov, Botoșani, Buzău, Caraș-Severin, Cluj, Constanța, Covasna, Dolj, Galați, Harghita, Hunedoara, Ialomița, Iași, Maramureș, Mehedinți, Mureș, Neamț, Olt, Prahova, Satu Mare, Sibiu, Suceava, Teleorman, Timiș, Vâlcea, Vaslui și Municipiul București.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 7.067 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba109251083,51
2.Arad125941653,68
3.Argeș159562384,16
4.Bacău144661632,46
5.Bihor155491613,12
6.Bistrița-Năsăud6430712,35
7.Botoșani6975862,22
8.Brașov214822434,93
9.Brăila65391033,39
10.Buzău7200611,87
11.Caraș-Severin5409792,3
12.Călărași5183913,1
13.Cluj250594075,3
14.Constanța212835106,99
15.Covasna4543451,54
16.Dâmbovița128272382,95
17.Dolj133601292,14
18.Galați124992723,55
19.Giurgiu49581052,65
20.Gorj4640201,15
21.Harghita4942171,04
22.Hunedoara99641202,72
23.Ialomița5415373,1
24.Iași229763652,47
25.Ilfov187246646,94
26.Maramureș9264571,82
27.Mehedinți4364441,88
28.Mureș133311472,68
29.Neamț9998711,48
30.Olt81851021,22
31.Prahova212652833,09
32.Satu Mare6258532,9
33.Sălaj5793381,6
34.Sibiu153901364,25
35.Suceava140151161,53
36.Teleorman62641032,21
37.Timiș214122493,86
38.Tulcea4372593,08
39.Vaslui87851252,27
40.Vâlcea87401282,42
41.Vrancea6244791,5
42.Mun. București8150417626,76
43.Cazuri noi nealocate pe județe4025*-983 
TOTAL539.1077.067
Previous Story

Brașov. Adi, mesaj pentru Primărie: „Trecerea de pietoni pe care o traversează copiii mei in drum spre școală are marcata exact lângă ea loc de parcare”

Next Story

Brașov. George Scripcaru a fost trimis în judecată de DNA. Câți ani de pușcărie poate face pentru șantaj