BREAKING – 7067 de cazuri noi de Covid-19. 127 de oameni au murit. Situația la Brașov

Alte 7.067 de noi cazuri de COVID-19 au fost raportate în ultimele 24 de ore în România.

Pentru Brașov au fost anunțate 243 de noi cazuri. Municipiul are o rată de infectare de 6,75 iar județul 4,93 de cazuri.

În intervalul 09.12.2020 (10:00) – 10.12.2020 (10:00) au fost raportate 127 decese (71 bărbați și 56 femei), ale unor pacienți infectați cu noul coronavirus, internați în spitalele Alba, Arad, Argeș, Bacău, Bihor, Bistrița-Năsăud, Brăila, Brașov, Botoșani, Buzău, Caraș-Severin, Cluj, Constanța, Covasna, Dolj, Galați, Harghita, Hunedoara, Ialomița, Iași, Maramureș, Mehedinți, Mureș, Neamț, Olt, Prahova, Satu Mare, Sibiu, Suceava, Teleorman, Timiș, Vâlcea, Vaslui și Municipiul București.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 7.067 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba109251083,51
2.Arad125941653,68
3.Argeș159562384,16
4.Bacău144661632,46
5.Bihor155491613,12
6.Bistrița-Năsăud6430712,35
7.Botoșani6975862,22
8.Brașov214822434,93
9.Brăila65391033,39
10.Buzău7200611,87
11.Caraș-Severin5409792,3
12.Călărași5183913,1
13.Cluj250594075,3
14.Constanța212835106,99
15.Covasna4543451,54
16.Dâmbovița128272382,95
17.Dolj133601292,14
18.Galați124992723,55
19.Giurgiu49581052,65
20.Gorj4640201,15
21.Harghita4942171,04
22.Hunedoara99641202,72
23.Ialomița5415373,1
24.Iași229763652,47
25.Ilfov187246646,94
26.Maramureș9264571,82
27.Mehedinți4364441,88
28.Mureș133311472,68
29.Neamț9998711,48
30.Olt81851021,22
31.Prahova212652833,09
32.Satu Mare6258532,9
33.Sălaj5793381,6
34.Sibiu153901364,25
35.Suceava140151161,53
36.Teleorman62641032,21
37.Timiș214122493,86
38.Tulcea4372593,08
39.Vaslui87851252,27
40.Vâlcea87401282,42
41.Vrancea6244791,5
42.Mun. București8150417626,76
43.Cazuri noi nealocate pe județe4025*-983 
TOTAL539.1077.067
Previous Story

Brașov. Adi, mesaj pentru Primărie: „Trecerea de pietoni pe care o traversează copiii mei in drum spre școală are marcata exact lângă ea loc de parcare”

Next Story

Brașov. George Scripcaru a fost trimis în judecată de DNA. Câți ani de pușcărie poate face pentru șantaj

Folosim cookie-uri pentru a vă oferi cea mai bună experiență online. Acceptând că acceptați utilizarea cookie-urilor în conformitate cu politica noastră privind cookie-urile.

Privacy Settings saved!
Privacy Settings

Atunci când vizitați orice site web, acesta poate stoca sau prelua informații pe browserul dvs., mai ales sub formă de cookie-uri. Controlați aici serviciile personale de cookie-uri.

These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems.

In order to use this website we use the following technically required cookies
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Decline all Services
Accept all Services