Breaking News

(Foto) Codlea. Erwin Albu: „Bandă de biciclete la șoseaua națională …Șoferii si bicicliștii își împart DN1 prin orașul nostru….”

(Last Updated On: November 9, 2019)

În municipiul Codlea, pe porțiunea de drum DN1 care trece prin oraș, au fost marcate piste de bicicletă.

Viceprimarul Erwin Albu a scris pe Facebook: „Șoferii si bicicliștii își împart DN1 prin orașul nostru.

Incepand de azi avem banda de biciclete la soseaua nationala care ne strabate orasul, continuand incurajarea mobilitatii alternative.

(Foto) Codlea. Erwin Albu: „Bandă de biciclete la șoseaua națională ...Șoferii si bicicliștii își împart DN1 prin orașul nostru....” 1 (Foto) Codlea. Erwin Albu: „Bandă de biciclete la șoseaua națională ...Șoferii si bicicliștii își împart DN1 prin orașul nostru....” 2 (Foto) Codlea. Erwin Albu: „Bandă de biciclete la șoseaua națională ...Șoferii si bicicliștii își împart DN1 prin orașul nostru....” 3 (Foto) Codlea. Erwin Albu: „Bandă de biciclete la șoseaua națională ...Șoferii si bicicliștii își împart DN1 prin orașul nostru....” 4 (Foto) Codlea. Erwin Albu: „Bandă de biciclete la șoseaua națională ...Șoferii si bicicliștii își împart DN1 prin orașul nostru....” 5 (Foto) Codlea. Erwin Albu: „Bandă de biciclete la șoseaua națională ...Șoferii si bicicliștii își împart DN1 prin orașul nostru....” 6

Cand putem, merita si pentru noi si pentru oras sa folosim bicicleta pe distante scurte si sa lasam masina acasa.”