Connect with us

Hi, what are you looking for?

Brasov RomaniaBrasov Romania

Stiri Brașov

BREAKING – 9685 de cazuri noi, la nivel național. La Brașov, explozie de cazuri noi

Până astăzi, 21 noiembrie, pe teritoriul României, au fost confirmate 412.808 cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

La Brașov au anunțat 508 de noi cazuri de infectare. Rata de infectare pe municipiu a urcat la 8,6 iar pe județ este de 6.45.

BREAKING - 9685 de cazuri noi, la nivel național. La Brașov, explozie de cazuri noi 23

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 9.685 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba88331776,22
2.Arad98672995,59
3.Argeș114962964,47
4.Bacău116231612,63
5.Bihor123942535,53
6.Bistrița-Năsăud51191154,01
7.Botoșani5252802,53
8.Brașov160825086,45
9.Brăila4937823,07
10.Buzău5875962,5
11.Caraș-Severin4223802,84
12.Călărași3509963,15
13.Cluj186334247,19
14.Constanța133444836,16
15.Covasna37051093,3
16.Dâmbovița100372203,51
17.Dolj107771283,3
18.Galați88531772,61
19.Giurgiu33751322,49
20.Gorj4007301,74
21.Harghita4339462,04
22.Hunedoara76012233,5
23.Ialomița3778733,35
24.Iași171504582,96
25.Ilfov123992928,17
26.Maramureș75441133,16
27.Mehedinți3458902,85
28.Mureș106232304,95
29.Neamț86431012,46
30.Olt63481431,79
31.Prahova167314164,28
32.Satu Mare46182004,94
33.Sălaj5096614,6
34.Sibiu120802348,82
35.Suceava121971612,22
36.Teleorman4890942,67
37.Timiș169724435,97
38.Tulcea2940733,24
39.Vaslui6881932,04
40.Vâlcea72991532,79
41.Vrancea4829681,88
42.Mun. București5718311685,88
43.Cazuri noi nealocate pe județe7268*806
TOTAL412.8089.685

Facebook

You May Also Like

Allen Coliban primarul Brașovului

Primarul Allen Coliban s-a întâlnit vineri seara cu brașovenii din Răcădău unde a discutat despre problemele zonei. Ovidiu Murzea: „Feedback intalnire cu Allen. Per...

Stiri Brașov

Un alt mesaj Ro-Alert a fost trimis ieri noapte de ISU Brașov pentru a semnala prezența unei ursoaice pe strada Jepilor (Răcădău). Este a...

Stiri Brașov

Brașovul consemnează astăzi o premieră. Niciun caz de infectare cu Covid în ultimele 24 de ore. Din păcate se moare destul de mult, din...

Stiri Brașov

La Brașov centralele sunt puse în funcțiune și în aceste zile de vară. Posibil ca în zilele următoare să vină ceva căldură dar nu...

Copyright © Brasov Romania

Folosim cookie-uri pentru a vă oferi cea mai bună experiență online. Acceptând că acceptați utilizarea cookie-urilor în conformitate cu politica noastră privind cookie-urile.

Privacy Settings saved!
Privacy Settings

Atunci când vizitați orice site web, acesta poate stoca sau prelua informații pe browserul dvs., mai ales sub formă de cookie-uri. Controlați aici serviciile personale de cookie-uri.

These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems.

In order to use this website we use the following technically required cookies
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Decline all Services
Accept all Services