Felicitări! FC Brașov a învins Chindia cu 2-0 și se află la un punct de primul loc

Last Updated on octombrie 2, 2016 FC Braşov s-a impus în penultimul meci al rundei în Liga a doua, învingând cu scorul de 2-0 echipa Chindia Târgovişte.

Golurile meciului au fost marcate de Ştefan Grigorie (59) şi Manole (90).

Grigorie a avut și prima şansă a meciului (16), apoi misiunea gazdelor a fost facilitată considerabil de arbitrul Horia Mladinovici, care l-a eliminat pe Ispas, cu opt minute înainte de pauză (37), informează digisport.ro

Gazdele au profitat pentru prima dată de superioritatea numerică după o oră de joc, la reuşita lui Grigorie (59), iar Manole a închis tabela în minutul 90.

În urma acestui succes FC Brașov se află pe locul al doilea la numai un punct în spatele liderului Juventus București.

Previous Story

(Foto) Accidente Brașov: Motociclist lovit lângă Ramada, mașini tamponate la trecerea de cale ferată și autoturism lovit în curba morții de la Vlădeni

Next Story

Brașov: JAF la o firmă de curierat. Angajații au furat 53.000 de lei. Vezi cum au procedat: