Corona Brașov a învins Ujpest cu 4-1. Prima victorie în ultimele trei meciuri pentru ardeleni

Last Updated on septembrie 28, 2016 Corona Braşov şi-a revenit după două eşecuri consecutive în Liga MOL şi a învins surprinzător pe Ujpest. Cu o “dublă”, Tomas Klempa i-a adus pe români în avantaj după primele două reprize, încheiate fără gol primit de braşoveni.

Avansul s-a mărit la 4-0, după reuşitele lui Adolf Molnar şi Arpad Mihaly, în inferioritate numerică.

Pe final, cehul Martin Frolik a înscris singurul gol al oaspeţilor, iar partida de la Braşov s-a încheiat cu 4-1 în favoarea Coronei, informează digisport.ro

Cu două succese şi două victorii în prelungiri, braşovenii au acumulat zece puncte după șapte etape în Liga MOL şi sunt în lupta pentru un loc de play-off.