Valul 5 la Brașov. Rata de infectare a depășit 4

Brașovul se află la început de val 5 care se instalează rapid. Rata de infectare a urcat astăzi la 4,15.

Nouă localități din județ au deja o incidență de peste 3, iar Predealul a depășit pragul de 7.

localitatepopulatieincidentacazuri
ORAŞ PREDEAL47937,0934
BRAN53186,9637
ŞERCAIA29796,3819
FUNDATA7005,714
ORAŞ GHIMBAV80024,5036
SÂNPETRU107354,4748
MUNICIPIUL BRAŞOV2926724,151216
ORAŞ RUPEA59984,0024
HOMOROD26693,008
MUNICIPIUL CODLEA259112,8273
MOIECIU47302,7513
HĂRMAN73842,7120
TĂRLUNGENI118982,6932
MUNICIPIUL SĂCELE373172,2283
CRISTIAN65442,1414
PREJMER98192,1421
ORAŞ ZĂRNEŞTI262432,1055
HOGHIZ52011,9210
COMANA31591,906
SÂMBĂTA DE SUS16171,863
ORAŞ RÂŞNOV187771,8134
BOD56481,7710
HÂRSENI23431,714
RECEA34151,465
HĂLCHIU51201,377
PĂRĂU22101,363
RACOŞ36961,355
UCEA23981,253
POIANA MĂRULUI33021,214
DUMBRĂVIŢA52371,156
MUNICIPIUL FĂGĂRAŞ379161,0540
ŞINCA38191,054
FELDIOARA76650,917
APAŢA37130,813
VAMA BUZĂULUI37310,803
CAŢA27200,742
ORAŞ VICTORIA83990,716
JIBERT28490,702
BUNEŞTI29400,682
MÂNDRA30840,652
VOILA32080,622
MĂIERUŞ34970,572
VULCAN52590,573
BECLEAN18690,541
CINCU20250,491
ORMENIŞ21250,471
AUGUSTIN22030,451
TELIU46160,432
CRIZBAV31040,321
BUDILA51170,000
DRĂGUŞ11190,000
HOLBAV13500,000
LISA18420,000
ŞINCA NOUĂ16730,000
ŞOARŞ21860,000
TICUŞU11290,000
UNGRA23380,000
VIŞTEA23090,000
Previous Story

De azi, restricții noi la Brașov. Rata de infectare este aproape de 4. Ce restricţii sunt valabile:

Next Story

Foto/Video Brașov. Incendiu puternic la acoperişul unui hotel din Rupea

Folosim cookie-uri pentru a vă oferi cea mai bună experiență online. Acceptând că acceptați utilizarea cookie-urilor în conformitate cu politica noastră privind cookie-urile.

Privacy Settings saved!
Privacy Settings

Atunci când vizitați orice site web, acesta poate stoca sau prelua informații pe browserul dvs., mai ales sub formă de cookie-uri. Controlați aici serviciile personale de cookie-uri.

These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems.

In order to use this website we use the following technically required cookies
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Decline all Services
Accept all Services