Valul 5 la Brașov cu 5 rată de infectare. Deja. Situația pe localități.

Brașovul are deja 5,34 rată de infectare. Pandemia lovește în forță și nu sunt semne bune. Varianta Omicron este mai contagioasă, mai blândă cu cei vaccinați cu 3 doze, necruțătoare cu cei nevaccinați.

Incidența cumulată pe localități, județul Brașov.

localitatepopulatieincidentacazuri
ORAŞ PREDEAL47939,1844
BRAN53189,0348
FUNDATA7008,576
ŞERCAIA29797,0521
ORAŞ GHIMBAV80026,5052
SÂNPETRU107355,8763
MUNICIPIUL BRAŞOV2926725,341563
MOIECIU47304,4421
HĂRMAN73844,2031
ORAŞ RUPEA59984,1725
HOMOROD26694,1211
CRISTIAN65443,8225
MUNICIPIUL CODLEA259113,8299
TĂRLUNGENI118983,1137
MUNICIPIUL SĂCELE373172,89108
COMANA31592,859
ORAŞ RÂŞNOV187772,6149
PREJMER98192,4424
ORAŞ ZĂRNEŞTI262432,2960
RECEA34152,057
HOGHIZ52011,9210
HÂRSENI23431,714
DUMBRĂVIŢA52371,538
BOD56481,428
MUNICIPIUL FĂGĂRAŞ379161,4254
HĂLCHIU51201,377
UCEA23981,253
SÂMBĂTA DE SUS16171,242
POIANA MĂRULUI33021,214
MĂIERUŞ34971,144
CAŢA27201,103
RACOŞ36961,084
VAMA BUZĂULUI37311,074
JIBERT28491,053
ŞINCA38191,054
FELDIOARA76651,048
DRĂGUŞ11190,891
APAŢA37130,813
VULCAN52590,764
MÂNDRA30840,652
CRIZBAV31040,642
VOILA32080,622
ORAŞ VICTORIA83990,605
BUDILA51170,593
BECLEAN18690,541
CINCU20250,491
ORMENIŞ21250,471
AUGUSTIN22030,451
PĂRĂU22100,451
TELIU46160,432
BUNEŞTI29400,000
HOLBAV13500,000
LISA18420,000
ŞINCA NOUĂ16730,000
ŞOARŞ21860,000
TICUŞU11290,000
UNGRA23380,000
VIŞTEA23090,000
Previous Story

Foto/Video Brașov. Incendiu puternic la acoperişul unui hotel din Rupea

Next Story

De astăzi, se deschid mai multe pârtii în Poiana Brașov

Folosim cookie-uri pentru a vă oferi cea mai bună experiență online. Acceptând că acceptați utilizarea cookie-urilor în conformitate cu politica noastră privind cookie-urile.

Privacy Settings saved!
Privacy Settings

Atunci când vizitați orice site web, acesta poate stoca sau prelua informații pe browserul dvs., mai ales sub formă de cookie-uri. Controlați aici serviciile personale de cookie-uri.

These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems.

In order to use this website we use the following technically required cookies
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Decline all Services
Accept all Services