BREAKING – 7.439 cazuri noi de Covid-19, 213 oameni au murit. Situația la Brașov

Alte 7.439 de noi cazuri de COVID-19 au fost raportate în ultimele 24 de ore în România.

La Brașov au fost anunțate 208 cazuri, rata de infectare pe județ este de 5,05.

În intervalul 07.12.2020 (10:00) – 08.12.2020 (10:00) au fost raportate 213 decese (119 bărbați și 94 femei), ale unor pacienți infectați cu noul coronavirus, internați în spitalele Alba, Arad, Argeș, Bacău, Bihor, Bistrița-Năsăud, Botoșani, Brăila, Brașov, Buzău, Călărași, Caraș-Severin, Cluj, Constanța, Dâmbovița, Dolj, Galați, Giurgiu, Gorj, Harghita, Hunedoara, Ialomița, Iași, Maramureș, Mehedinți, Mureș, Neamț, Olt, Prahova, Sălaj, Satu Mare, Sibiu, Suceava, Teleorman, Timiș, Tulcea, Vâlcea, Vrancea,  Ilfov și Municipiul București.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 7.439 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba10672693,78
2.Arad12215783,93
3.Argeș155291864,42
4.Bacău141641072,51
5.Bihor152011503,92
6.Bistrița-Năsăud6272992,48
7.Botoșani68181102,31
8.Brașov208982085,05
9.Brăila6313933,27
10.Buzău7078612,03
11.Caraș-Severin5249622,37
12.Călărași5018773,34
13.Cluj242864645,59
14.Constanța202532817,13
15.Covasna4456351,82
16.Dâmbovița124431422,91
17.Dolj13022602,49
18.Galați119541433,37
19.Giurgiu4808423,2
20.Gorj4590261,2
21.Harghita4863291,03
22.Hunedoara97351613,15
23.Ialomița5320903,28
24.Iași222833532,47
25.Ilfov177382237,32
26.Maramureș9126782,17
27.Mehedinți4268341,98
28.Mureș13032872,95
29.Neamț9853671,57
30.Olt7963311,26
31.Prahova207161823,32
32.Satu Mare6142963,09
33.Sălaj5704181,89
34.Sibiu15126914,64
35.Suceava138011261,6
36.Teleorman6069792,32
37.Timiș208572443,92
38.Tulcea4218523,21
39.Vaslui8503862,22
40.Vâlcea8536912,52
41.Vrancea6103531,57
42.Mun. București7779619466,56
43.Cazuri noi nealocate pe județe5684729 
TOTAL524.6757.439
Previous Story

(Foto) Șcheii Brașovului: „În urmă cu 4/5 ani Primăria a început amenajarea acestei alei de pe Mircești. Doar au pus borduri și pietrișul înaintea asfaltari, dar lucrarea s-a blocat  iar la fiecare ploaie torențială tot pietrișul pleacă la vale”

Next Story

Brașov. Se face Târg de Crăciun în Piața Sfatului! Anunțul Primarului Allen Coliban

Folosim cookie-uri pentru a vă oferi cea mai bună experiență online. Acceptând că acceptați utilizarea cookie-urilor în conformitate cu politica noastră privind cookie-urile.

Privacy Settings saved!
Privacy Settings

Atunci când vizitați orice site web, acesta poate stoca sau prelua informații pe browserul dvs., mai ales sub formă de cookie-uri. Controlați aici serviciile personale de cookie-uri.

These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems.

In order to use this website we use the following technically required cookies
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Decline all Services
Accept all Services