Foto Brașov. Constantin: „Mamele își plimba copiii in noroi…Este inadmisibil ca in 2020 sa avem asa ceva în orasul nostru”

Există brașoveni care vor o stradă asfaltată în cartierul lor nou. În 2020? Ei nu știu că acest lucru este imposibil? Nu există la ora actuală în Brașov o tehnologie care să toarne asfalt pe o stradă. Mai trebuie să aștepte vreo 5-10 de ani până să-i bage cineva în seamă.

Pe grupul de Facebook Locuitorii cartierului Tractorul din Brasov, Constantin C. a scris: „Este inadmisibil ca in 2020 sa avem asa ceva in Orasul nostru vorbesc de Cartier Tractoru STRADA NICOLAE LABIȘ unde seara de seara locuitorii ies la plimbare iar mamele își plimba copiii in noroi. Va rog sa luați măsuri pe această strada.
Foto Brașov. Constantin: „Mamele își plimba copiii in noroi...Este inadmisibil ca in 2020 sa avem asa ceva în orasul nostru” 1

Foto Brașov. Constantin: „Mamele își plimba copiii in noroi...Este inadmisibil ca in 2020 sa avem asa ceva în orasul nostru” 2

Foto Brașov. Constantin: „Mamele își plimba copiii in noroi...Este inadmisibil ca in 2020 sa avem asa ceva în orasul nostru” 3

Foto Brașov. Constantin: „Mamele își plimba copiii in noroi...Este inadmisibil ca in 2020 sa avem asa ceva în orasul nostru” 4

Foto Brașov. Constantin: „Mamele își plimba copiii in noroi...Este inadmisibil ca in 2020 sa avem asa ceva în orasul nostru” 5

Foto Brașov. Constantin: „Mamele își plimba copiii in noroi...Este inadmisibil ca in 2020 sa avem asa ceva în orasul nostru” 6

Foto Brașov. Constantin: „Mamele își plimba copiii in noroi...Este inadmisibil ca in 2020 sa avem asa ceva în orasul nostru” 7

Foto Brașov. Constantin: „Mamele își plimba copiii in noroi...Este inadmisibil ca in 2020 sa avem asa ceva în orasul nostru” 8

Nici macar cu piatra nu sunt in stare sa întrețină la cat costă piatra spartă ar trebui să fie ata această strada rușine”

Ralu P.Incet incet o sa ajunga asfaltul si acolo!!! Era de asteptat… Ca vreo 5 ani asa o sa fie…
Marian P.: Pana nu va adunati mai mult si sdeschideti un proces atat dezvoltatorului cat si primariei …. nu o sa vederi prea cura d asfalt pe acolo

Rodica L. Noi am stat ~5 ani fara asfalt tot pe N. Labis (de la intrarea de pe 13 Dec. pana la Casa Nobel), de cand ne-am mutat in 2013… am facut sesizari peste sesizari, si la Primarie, si la Politie, si la Garda de Mediu… in 2015-2017… si abia in 2018 s-a asfaltat… se mai punea piatra care ajuta pe o parte, pe de alta genera praf in urma autoturismelor si masinilor de mare tonaj care circulau… va doresc radbare si putere