Brasov: Spectacol cu „lupi de plus” si un rezultat „intors” in ultima repriza

Last Updated on decembrie 15, 2014

Corona Wolves Braşov a pierdut meciul disputat vineri cu Dab. Docler in Liga MOL,scor 3 la 4 ( 1-0, 2-2, 0-2).

hochei

Cele două echipe au oferit un spectacol grandios pe gheaţă. La fel au făcut şi spectatorii din tribună, când au luat parte la o nouă acţiune „De Crăciun dăruieşte un zâmbet”. Cu acest prilej au fost colectaţi 38 de saci cu jucării de pluş, aruncate de spectatori pe gheaţă, la primul gol înscris de „lupi”, cu 3 secunde înainte de prima pauză.

lus

A fost 1-0 pentru Corona după reuşita lui Attila Imecs, scor cu care s-a intrat la pauză. Repriza a doua a fost foarte disputată dar şi cu un arbitraj care a suscitat multe discuţii. Dab. Docler a egalat în minutul 26:26, după care „lupii” au preluat conducerea, deşi se aflau în inferioritate numerică: 2-1 (min.31:19), reuşita aparţinând lui Csanad Virag. A urmat o fază controversată în min. 36:22, când oaspeţii porniţi dintr-o suspectă poziţie de off-side nu s-au oprit decât după ce au introdus pucul în plasă 2-2.Corona Braşov Wolves a reuşit totuşi să încline balanţa în favoarea ei spre finalul celei de a doua reprize, prin golul înscris de Arpad Mihaly (min. 38:56). Din păcate, în repriza a treia, „lupii” au fost de nerecunoscut. Ei au fost ţintuiţi în bârlogul lor (treimea proprie) minute în şir, poarta lui Polc fiind asediată şi, inevitabil, a urmat golul egalării la 3 (min. 44:13).Echipa braşoveană a acuzat şocul şi, marcată de efortul depus până atunci, a mai primit un gol în min. 50:34, care a pecetluit scorul final: 3-4. (sursa: bzb.ro)