Handbalistele de la Corona Brasov au castigat meciul cu CSM Ploiesti

Last Updated on septembrie 1, 2014

Handbalistele de la Corona au avut parte de un debut cu dreptul în noul sezon, după ce au cîştigat cu scorul de 29-21 (12-13) meciul jucat sîmbătă seara, în deplasare, cu CSM PLoieşti.

corona

Chiar dacă au început bine meciul şi au condus cu scorul de 4-1, braşovencele au avut momente bune din prima repriză, în care au fost de nerecunoscut şi au făcut-o practic, vedetă pe portarul Ploieştiului, Elena Şerban, din cauza căreia au fpost nevoie să intre la pauză, la vestiar cu un avans de un gol, 13-12 pentru gazde. (sursa: monitorulexpres.ro).

După reluarea jocului, elevele antrenate de Bogdan Burcea şi Dumitru Berbece şi-au revenit şi ajutate şi din propria poartă de Denisa Dedu şi Ana Maria Olariu au reuşit să domine clar partea a doua a întîlnirii şi să îşi treacă astfel, în cont, prima victorie din campionat, scor 29-21.